Tradiční hokejové utkání: ŽENATÍ - SVOBODNÍ 30. 12. 2007

Na předposlední den v roce 2007 se naplánovalo tradiční hokejové zápolení mezi týmy ženatých a svobodných. Letošní mrazivá zima zatím hokeji na našem rybníce přeje a tak odehrání tohoto zápasu nebránilo prakticky nic. Jenže z řad ženatých přišli nečekané zprávy o dvou hráčích, které skolila nemoc. A tak se nabídli dva hráči svobodných (Martin Cikánek a Lukáš Hladil), že jim vypomůžou. Asi už k nim mají blízko. Do druhého poločasu pak mužstvo ženatých ještě doplnil Pavel Cikánek, který dorazil z nedalekého Brna.

Utkání se kvůli regulérnosti (tvar ledové plochy) hrálo na 2 poločasy (2 x 30 minut) a odstartovalo s několikaminutovým zpožděním ve 14:45. Rozhodčím, spíše časoměřičem, byl určen Petr Ščudla.

Úvodní buly vyhráli ženatí, ale jen díky tomu, že Petr Letfus ml. zlomil při vhazování hůl. Při krátkém úvodním oťukávání z obou stran se do náporu dostali svobodní, ale ze skrumáží před brankou Libora Crhy se gól neurodil. Až asi ve 4. minutě se vydal na výlet Petr Palán a blafákem otevřel skóre zápasu ve prospěch svobodných. Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat. Radost ženatých byla dvojnásobná. Nejdříve po rychle akci skóroval Roman Dobeš a po něm následně Vladimír Šumbera, který vymetl zamrzlou pavučinku v brance Jana Crhy. Utkání bylo tedy 2:1 pro ženaté. Pak přišlo povedené střídání Jiřího Cikánka, který svými střelami dvakrát rozvlnil síť ženatých a otočil tak opět stav ve prospěch svobodných na 3:2. Svobodní skóre následně navýšili, konkrétně Petr Letfus ml., který šikovně nastřelil puk o brusli obránce a ten skončil za zády bezmocného gólmana. Dalším střelcem svobodných byl Michal Ambroz, který jemnou tečí změnil směr střílené přihrávky přes půl hrací plochy od Petra Palána. Ženatým se podařilo snížit opět zásluhou Vladimíra Šumbery, pro kterého nebyl problém poslat kotouč do prázdné branky po krásné přihrávce Petra Letfuse st. Do konce prvního poločasu se svobodným podařilo odskočit na rozdíl 4 branek, když se trefil nejprve Václav Zemánek a po něm Jiří Cikánek, který tak zkompletoval svůj hattrick. Stav prvního poločasu byl tedy 7:3 ve prospěch svobodných.

Druhá půle začala bleskovou akcí a zvýšením na 8:3 - trefil se Petr Letfus ml. Pak přišla slabá chvilka svobodných a ženatým se podařilo snížit třemi rychlými góly na 8:6. Střelci byli Petr Letfus st., Martin Cikánek a Pavel Cikánek (dva svobodní). O tříbrankový rozdíl se postaral opět Petr Letfus ml. a následně skóre navýšil i Pavel Kaderka - 10:6. Jenže ženatým se opět podařilo snížit, a to zásluhou Petra Letfuse st., který proměnil nájezd dvou na jednoho. To se ale asi nelíbilo jeho synovi, který nechtěl zůstat pozadu, o další trefu se tedy postaral po opakované dorážce Petr Letfus ml. Pak po rychlém brejku a zpětné přihrávce Petra Letfuse ml. skóroval rychlou střelou Petr Palán - 12:7. Ženatým se ještě podařilo dostat do zápasu dvěma rychlými brejky, kdy samostatné úniky proměnili Petr Letfus st. i Lukáš Hladil, vždy pod nohy padajícího brankáře - 12:9. Svobodní ale bleskově odpověděli a dvěma góly se o to postaral Pavel Kaderka, ženatí už jen upravili skóre na 14:10 zásluhou Petra Letfuse st.

Utkání tak skončilo po dlouhých 20 letech (přibližně) vítězstvím svobodných a to v poměru 14:10. Hokejové odpoledne se zakončilo exhibičními nájezdy všech aktérů zápasu. Diváci, kteří se dostavili v hojném počtu, se určitě nenudili, protože zápas byl z obou stran kvalitní a o pěkné hokejové okamžiky nebyla nouze. Tímto bych chtěl poděkovat všem, co se zúčastnili!

ŽENATÍ - SVOBODNÍ 10 : 14, po poločase 3 : 7