>> PRO SLABOZRAKÉ <<

Důležité informace pro občany!

Sdělení MUDr. P. Licka

Vážení pacienti,

vzhledem k vyhlášenému NOUZOVÉMU STAVU a absenci ochranných pomůcek jsme nuceni přistoupit k omezujícím opatřením.

V tomto režimu poskytujeme pouze telefonické a elektronické konzultace, zajišťujeme předpis e-receptů a vystavování e-neschopenek bez fyzického kontaktu.

Akutní pacienti, vyjma respiračních infektů (rýma, kašel, teploty) budou ošetřeni až po předchozí telefonické domluvě (tel. 516 465441, 607 904707, 516 465010).

Až do odvolání rušíme všechny plánované prohlídky a vyšetření.

Děkuji za pochopení.                                                                      Šebetov, 17. 3. 2020.

 


 

- Výuka na všech školách je nyní organizována prostřednictvím e-mailů a přes webové stránky.

- I přes mimořádná opatření bude zatím fungovat  rozvoz obědů z Jídelny UČŇÁK Velké Opatovice

- Katastrální úřad oznamuje, že neodkladné záležitosti je možno vyřídit během omezených úředních hodin pro veřejnost ve dnech po - st  8 - 11 hodin.

- Městský úřad Boskovice bude přístupný veřejnosti v omezeném režimu. Předpokládá se, že bude otevřen v úřední dny po a st 14 - 17 hodin. Ve stejnou dobu budou otevřeny i pokladny a podatelna pro podání, vyžadující potvrzení.

- Mateřská školka v Šebetově zavírá provoz od úterý 17. března pro nezájem rodičů o docházku.

- Od 17. března se uzavírá také MŠ Cetkovice. Žádost o ošetřovné se vystavuje a zasílá e-mailem. V případě potřeby pište na mscetkovice@seznam.cz

- Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu a z rozhodnutí jednatele Nemocnice Boskovice s.r.o. tam platí zákaz návštěv od 9.3.2020 do odvolání.

- Dnene 17. března MĚSTO BOSKOVICE ZŘÍDILO NON-STOP INFOLINKU 725 112573. Na tomto čísle občané získají informace o nejdůležitějších kontaktech na zdravotnická zařízení, restaurace s rozvozem jídla, dobrovolnickou činnost a další.

- Na základě rozhodnutí Představenstva Oblastní stomatologické komory Blansko ze dne 16. 3. 2020 se do odvolání přerušuje provoz zubní lékařské služby první pomoci.

- Informace z finančního úřadu Boskovice zde:

https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/novinky/2020/Pruvodce_pro_danove_poplatniky_v_souvislosti_s_koronavirem-10500

- Mimořádná opatření České pošty při doručování zásilek zde:

https://www.boskovice.cz/mimoradna-opatreni-ceske-posty-pri-dorucovani-zasilek/d-38910

Důležité: Nemocnice Boskovice neprovádí vyšetření na Covid 19 ani odběry pro tato vyšetření, nechoďte tam kvůli tomu, zbytečně byste komplikovali provoz nemocnice.

- Seznam 28 boskovických restaurací, kaváren a cukráren, které nabízí výdej přes okénko nebo rozvoz, najdete na samostatné stránce. Online nákup s dovážkou až k domu nabízí Tesco, můžete snadno nakoupit a zaplatit i pro někoho jiného.

 


 Aktuální informace ke koronaviru najdete na těchto odkazech:

Ministerstvo zdravotnictví ČR - http://www.mzcr.cz/
Vláda ČR - https://vlada.cz/
Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje - http://www.khsbrno.cz/
Portál krizového řízení Jihomoravského kraje - http://krizport.firebrno.cz/


 

Jihomoravský kraj v souvislosti se snahou maximalizovat ochranu řidičů i cestujících proti možné nákaze koronavirem rozhodl s okamžitou platností o preventivních opatřeních v regionálních i městských autobusech IDS JMK.

1. Zakazuje se nástup i výstup prvními dveřmi autobusů. Využijte druhé a další dveře.

2. Nevstupujte do vyhrazeného prostoru v okolí řidiče.

3. Řidiči autobusů ani průvodčí nyní jízdenky neprodávají.

4. Cestující nejsou povinni v autobusech jízdenky označovat v označovačích.

5. Ruší se režim zastávek na znamení. Na každé obsluhované zastávce IDS JMK vozidlo zastaví a pokud je to technicky možné, otevřou se dveře dálkově.

6. K cestování používejte předplatní jízdenky a elektronické jízdenky z POSEIDONu nebo jiných aplikací, pouze v nutnosti je kupujte na pokladně.

7. Cestujte nejlépe s rouškou nebo jinou ochranou úst, nosu a očí.

8. Choďte na veřejnost co nejméně.

9. Pokud se cítíte nachlazení, vždy noste roušku nebo jinou ochranu úst, nosu a očí a jeďte veřejnou dopravou jen v případě nouze.

10. Prosím buďte ohleduplní - kýchejte nebo kašlete do čistého a nového kapesníku. Desinfikujte si ruce, myjte si je mýdlem a vodou.

 


 

Prosíme všechny občany, aby linku 155 využívali výhradně v případě ohrožení života! Pro všechny další případy je zřízena nová bezplatná celostátní informační linka 1212, která slouží jako základní informační linka a rozcestník pro občany.

Na této lince jsou poskytovány základní informace týkající se koronaviru a onemocnění COVID-19, které způsobuje. Na lince jsou proškolení operátoři, zaměstnanci ministerstev, ale také dobrovolníci z řad veřejnosti.

 


 

Český červený kříž je schopen zajistit pečovatelskou i sociální službu pro obyvatele. Navíc má dobrovolníky, kteří jsou připraveni pomoci občanům se zajištěním základních životních potřeb.

Vzhledem k momentální situaci předpokládá se především zajištění nákupu včetně dovozu, případně léků. ČČK je ochoten reagovat i na další požadavky ze strany občanů - neváhejte se na ČČK v případě potřeby obrátit.

Oblastní spolek Českého červeného kříže Blansko Sadová 2
67801 Blansko
IČO: 00426288
tel.: 724541008
e-mail : blansko@cervenykriz.eu
web : www.cck-blansko.cz

 


  


Přiložené soubory:

příloha č. 1 (formát souboru: pdf)


Autor: E. Dokoupil |
Datum vložení: 17. 3. 2020 | Umístění: Obecní úřad >> Informace z obce |

Nahoru | Hlavní stránka | Mapa webu | Přístupnost webu | Verze pro slabozraké

* Pokud máte dojem, že některé z fotografií na tomto webu porušují ochranu osobnosti podle §11 Občanského zákoníku, napiště nám a my uděláme vše pro to, aby byl problém odstraněn.

2006 - 2015 ©Mates!ng.cz |A|M1|M2|M3|