>> PRO SLABOZRAKÉ <<

Úvodní slovo - Rekreační sporty Světlá

Těchto pár řádků je určeno pro aktivní milovníky sportu, ale v jeho rekreační podobě. Rekreační sport, který aktéři provozují z radosti z pohybu, radosti z krásy přírody a krajiny, radosti z navazování přátelství s protihráči, radosti ze zviditelnění naší malé obce, ale také pochopitelně z radosti z případných vítězství.

Když jsme před lety upravovali sbořeniště domku „Geršlových“ na dětské a volejbalové hřiště, nevěřil jsem, že se ve Světlé bude hrát volejbal, jak se kdysi dávno hrával na hřišti u rádnice. Ale skutečnost překonala všechna očekávání, hra pod vysokou sítí zaujala tolik lidí a všech věkových kategorií, že jako jediná z okolních obcí se Světlá pravidelně každoročně zúčastňuje řady turnajů v širokém okolí. A jsme schopni postavit do turnaje i dvě družstva. Je faktem, že každý má na hru svůj názor, někdo řekne je to jen plácání přes síť, jiný zase „je to hra pouze pro Vyvolené“. Nikomu nebudu jeho názor vyvracet, ale daří se nám i v turnajích vyhrávat a nikdy jsme nikomu neřekli „Tebe tady nechceme, ty s námi hrát nebudeš“. Naopak jsme rádi když se nás sejde co nejvíce, abychom si zahráli kvalitní zápas, abychom se v turnajích umístili co nejlépe. Každoročně se zúčastňujeme několika turnajů, letos to bylo Úsobrno, Jaroměřice, Biskupce a Vanovice, kde se nám podařilo turnaj po několika dramatických a napínavých zápasech vyhrát. Atmosféra na turnajích je vynikající a vždy se uzavírají nová sportovní přátelství. Naším plánem je někdy v budoucnu uspořádat obdobný turnaj i u nás ve Světlé a umožnit světelským občanům prožít přátelskou atmosféru nejen na volejbalovém hřišti, ale i mimo hřiště.

Do svých 50ti let jsem nevěřil, že bez pravidelného tréninku jsem schopen ujet na kole třeba 50 km. Letošní cyklovýlety s přáteli mě přesvědčily o opaku. A je to opravdu pěkný pocit šlapat na kole a pozorovat krásu moravské a české krajiny.

A začalo to celkem náhodně - co bude v neděli odpoledne. Uděláme si výlet na kole, tak 15 až 20 km, ale nakonec to byl výlet V.Opatovice-Bělá -Křenov-Arnoštov-M.Trnávka-Biskupice-Jaroměřice a v nohách jsme měli večer 50 km. Příště to byly Vanovice-Vísky-Sudice nebo Pohora-H.Štěpánov-Skřípov-Šubířov-Jaroměřice, nebo náročnější výlet Bouzov-Javoříčko-Konice, kdy jsme za sobotu najeli přes 70 km. Ale udělali jsme si i výlet do kempu Baldovec, kde jsme si zahráli tradiční i plážový volejbal a někteří si vyzkoušeli svoje dovednosti a sílu na cvičné horolezecké věži.

Poslední cyklovýlet se uskutečnil na konci prázdnin a tentokrát jsme zavítali do Jeseníků a prohlíželi jsme si část horské krajiny ze sedla kol. V podstatně náročnějším terénu jsme za sobotní odpoledne a nedělní dopoledne najezdili asi 50 km. Je zajímavostí, že říčka, kterou jsme několikrát přejížděli a po jejím dně se převalovalo několik cm vody se za tři dny vylévala z břehů a zaplavovala okolní domy. Naše poděkování patří Romanu Dobešovi, který zajistil odvoz a dovoz našich kol do výchozí obce Lipová-Lázní.

Rozloučení s letošní cyklistickou sezónou se uskuteční v sobotu 22.září, kdy pod záštitou Mikroregionu Malá Haná pořádá Úsobrno cyklistický výlet po obcích mikroregionu. Okruh měří něco více než 40 km a všichni milovníci kol jsou na tuto akci zváni. Bližší informace jsou na plakátku ve skříňce u obchodu, případně odkaz Cyklovýlet Mikroregion.

Závěrem Vás všechny vyzývám, aby jste na stránkách obce Světlá zveřejňovali svoje názory na kulturní a sportovní vyžití v naší obci. Je opravdu jednoduché říct, že ve Světlé se nic neděje, že je tady nuda. Jak se každý z nás aktivně zapojí do společenského dění v obci, tak se mu bude ve Světlé líbit a bude zde spokojený.

Světlá 8.9.2007

Ing.Jiří Cikánek, tentokrát jako volejbalista a cyklista.


Autor: Ing. Jiří Cikánek |
Datum vložení: 9. 9. 2007 | Umístění: RS Světlá >> Úvodní slovo |

Archiv článků


Nahoru | Hlavní stránka | Mapa webu | Přístupnost webu | Verze pro slabozraké

* Pokud máte dojem, že některé z fotografií na tomto webu porušují ochranu osobnosti podle §11 Občanského zákoníku, napiště nám a my uděláme vše pro to, aby byl problém odstraněn.

2006 - 2015 ©Mates!ng.cz |A|M1|M2|M3|