Elektronický informační panel

Ve spolupráci s Mikroregionem Malá Haná byl 20. února 2019 u místní autobusové zastávky nainstalován elektronický informační panel. Tento panel je dálkově obsluhován společností Kordis, která v Jihomoravském kraji provozuje systém integrované dopravy.

Na panelu se kromě aktuálního času a data zobrazuje číslo nejbližší linky autobusu, který bude zastavovat v obci. Dále se zobrazuje odkud autobus vyjíždí a jaká je jeho cílová stanice. Zcela vpravo ve sloupci odjezdy se obvykle zobrazuje časový údaj za jak dlouho autobus přijede a spodní údaj zobrazuje skutečný čas odjezdu. Osoby se zrakovým postižením, které mají příslušný dálkový ovladač, si mohou nechat informaci o odjezdu přehrát zvukově.

Vedle panelu se nachází sloupek, určený pro dobíjení různých zařízení. Nahoře jsou kryté konektory typu USB pro nabíjení např. mobilního telefonu. Pod ním jsou zásuvky s napětím 230 V např. pro dobíjení akumulátorů v elektrokole. Dobíjení je časově omezeno a funguje po stisknutí tlačítka v horní části sloupku.

V okolí informačního panelu je možné se připojit na veřejnou Wi-Fi síť pro připojení k internetu. Toto připojení je bez hesla a je časově omezeno, kvůli zamezení stahování velkého objemu dat.

Věřím, že tento projekt, který je unikátní v rámci Jihomoravského kraje, prokáže svůj praktický přínos místním očanům i návštěvníkům obce. Mikroregion Malá Haná počítá v letošním roce i se zřízením půjčovny elektrokol pro projížďky po okolí, přičemž jedno takové kolo bude pravděpodobně k dispozici i v obci Světlá.

E. Dokoupil, starosta obce.

Sdílet příspěvek

Přihlášení

Skip to content