Očkování seniorů proti onemocnění Covid-19

Dopis hejtmana Jihomoravského kraje

Vážené paní starostky, vážení páni starostové,


jak jistě víte, na jižní Moravě začíná plošné očkování obyvatel proti onemocnění COVID-19 v prioritní skupině seniorů nad 80 let a já bych Vás rád požádal o spolupráci.

Od pátku 15. ledna se pro seniory nad 80 let spustí centrální rezervační systém na webu registrace.uzis.cz a na bezplatných telefonních linkách.
Kromě celostátní linky 1221 aktivoval Jihomoravský kraj za tímto účelem krizovou linku 800 129 921. Obě linky jsou bezplatné.
Právě senioři starší osmdesáti let mohou mít s používáním internetu problémy. Proto k nim potřebujeme co nejrychleji dostat informaci o tom, kam mohou zavolat. Bez Vaší podpory se nám to ale nepodaří.


Jihomoravský kraj připravil jednoduchý leták, který naleznete v příloze. Prosím, pokud máte tu možnost, vytiskněte jej a umístěte na nástěnky, úřední desky, obecní webové stránky, sociální sítě a další místa, kde si je mohou senioři nebo jejich rodiny a blízcí přečíst. V některých obcích se osvědčil přímý roznos letáků, jinde využívají obecní rozhlas. Využijte prosím jakoukoli cestu k informování svých sousedů 80+ o tom, že se mohou na těchto číslech od pátku přihlásit k očkování.


Děkuji Vám všem, kteří pomáháte!
S přátelským pozdravem

Mgr. Jan Grolich
hejtman Jihomoravského kraje

Sdílet příspěvek
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Přihlášení

Skip to content