Očkování seniorů proti onemocnění Covid-19

Dopis hejtmana Jihomoravského kraje

Vážené paní starostky, vážení páni starostové,

jak jistě víte, na jižní Moravě začíná plošné očkování obyvatel proti onemocnění COVID-19 v prioritní skupině seniorů nad 80 let a já bych Vás rád požádal o spolupráci.

Od pátku 15. ledna se pro seniory nad 80 let spustí centrální rezervační systém na webu registrace.uzis.cz a na bezplatných telefonních linkách.
Kromě celostátní linky 1221 aktivoval Jihomoravský kraj za tímto účelem krizovou linku 800 129 921. Obě linky jsou bezplatné.
Právě senioři starší osmdesáti let mohou mít s používáním internetu problémy. Proto k nim potřebujeme co nejrychleji dostat informaci o tom, kam mohou zavolat. Bez Vaší podpory se nám to ale nepodaří.

Jihomoravský kraj připravil jednoduchý leták, který naleznete v příloze. Prosím, pokud máte tu možnost, vytiskněte jej a umístěte na nástěnky, úřední desky, obecní webové stránky, sociální sítě a další místa, kde si je mohou senioři nebo jejich rodiny a blízcí přečíst. V některých obcích se osvědčil přímý roznos letáků, jinde využívají obecní rozhlas. Využijte prosím jakoukoli cestu k informování svých sousedů 80+ o tom, že se mohou na těchto číslech od pátku přihlásit k očkování.

Děkuji Vám všem, kteří pomáháte!
S přátelským pozdravem

Mgr. Jan Grolich